Burze nad powiatem włodawskim

W minioną sobotę 22 czerwca nad południowymi regionami naszego kraju przeszły potężne nawałnice z deszczem i silnym wiatrem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało komunikaty w tej sprawie ostrzegając przed zagrożeniem również mieszkańców naszego regionu. Zgodnie z zapowiedziami w sobotę około godziny 13 nad południową część województwa lubelskiego przesunął się niebezpieczny front, który spowodował załamanie pogody. Przesuwający się na północny-wschód pas burzowy z silnym wiatrem, deszczem i wyładowaniami atmosferycznymi pociągnął za sobą uszkodzenia wielu domostw i ulic.

 

W naszym powiecie najbardziej ucierpiały rejony południowe (okolice Uhruska). Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Uhrusk, gdzie około godziny 14:30 silny wiatr powalił drzewo bezpośrednio na budynek mieszkalny jednorodzinny. W wyniku tego zdarzenia została uszkodzona połowa dachu budynku. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy z Państwowej Straży Pożarnej z Włodawy i Ochotniczych Straży Pożarnych z Woli Uhruskiej, Uhruska i Siedliszcza zabezpieczyły miejsce zdarzenia, usunęły powalone drzewo z dachu budynku oraz zabezpieczyły dom plandeką przed dalszymi opadami.

 

W działaniach ratowniczych uczestniczyły cztery zastępy ochrony przeciwpożarowej. Oprócz straty mienia nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Skip to content