Honorowa gala zwycięzców – uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Moje bezpieczne środowisko”

20 października 2023 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie odbyła się uroczysta gala zwycięzców w konkursie „Moje bezpieczne środowisko” – kampanii edukacyjnej skierowanej do młodzieży w wieku – 15-19 lat.
I miejsce na etapie wojewódzkim zajęli: Bartosz Kościołek oraz Karolina Szewczyk z I LO im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie.
Uroczystego wręczenia nagród dokonał Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbrygadier Grzegorz Alinowski oraz Pani Agnieszka Kruk – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie, przy czym cały konkurs dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pożarowe w środowisku naturalnym i ekologicznym, życie lasu (w tym niebezpieczne zwierzęta), bezpieczny wypoczynek nad wodą i w górach z uwzględnieniem aspektów ochrony przyrody i środowiska. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy konkursowej w 2-osobowym zespole – praca multimedialna, film lub animacja, która musiała być związana z działalnością Państwowej Straży Pożarnej oraz tematyką ochrony środowiska.
W ramach konkursu wpłynęło 27 prac, w tym 14 prac przeszło do etapu wojewódzkiego, spośród których, zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniono 3 zwycięskie prace.
Uczestnicy konkursu po uroczystej gali skorzystali z szeregu atrakcji, którymi były: prezentacja sprzętu pożarniczego, zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z ratownictwa medycznego, zajęcia w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej oraz strefa wirtualnej rzeczywistości.
Skip to content