KP PSP Włodawa – Tragiczny pożar budynku mieszkalnego drewnianego

W nocy z 01 na 02.06.2020r. o godz. 0:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włodawie otrzymało zgłoszenie o pożarze drewnianego domu mieszkalnego w miejscowości Osowa. Do zdarzenia zostały zadysponowane siły i środki JRG Włodawa – 2 samochody ratowniczo-gaśnicze oraz po jednym samochodzie ratowniczo gaśniczym z OSP Hańsk oraz OSP Osowa.

Z wstępnej informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że w budynku może znajdować się mężczyzna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów KDR stwierdził, że pożarem objęty był cały budynek mieszkalny, drewniany. Działania gaśnicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 3 prądów wody w natarciu na palący się budynek jak i do jego wnętrza. Po przygaszeniu ognia wprowadzono rotę w aparatach powietrznych z linią gaśniczą do budynku, celem przeszukania pomieszczeń. Tam zostały odnalezione zwłoki mężczyzny.

Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru z jednoczesnymi pracami rozbiórkowymi. Na miejsce działań przybył Dowódca JRG oraz Komendant Powiatowy PSP we Włodawie. Miejsce zdarzenia zostało przekazane Prokuratorowi do dalszych czynności wyjaśniających okoliczności powstania pożaru. W działaniach udział brało 20 ratowników.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP we Włodawie

Skip to content