Pożar budynku warsztatowego w Orchówku

24 stycznia 2018 r. o godzinie 11.15 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze kompleksu budynków w tym warsztatu samochodowego, magazynu części zamiennych oraz budynku mieszkalnego.

 

Do zdarzenia zostało wysłanych w sumie 5 zastępów z JRG Włodawa oraz 5 zastępów z OSP Orchówek, Różanka, Sobibór, Stawki, Włodawa. Działania w pierwszej fazie pożaru polegały na zrobieniu dostępu do miejsca pożaru i wprowadzeniu ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych i linię gaśniczą. Ze względu na rodzaj palących się materiałów tj. części pojazdów, pianki, tworzywa sztuczne dowódca zdecydował o podaniu prądu piany ciężkiej a także wezwaniu dodatkowych sił i środków. Po przyjeździe dodatkowych sił podzielono rejon pożaru na 2 odcinki bojowe tj. pierwszy odcinek gaśniczy do gaszenia pożaru warsztatu oraz drugi odcinek do obrony przylegającego do warsztatu budynku mieszkalnego. Tak realizowano podjęte zadania aż do całkowitego ugaszenia. Następnie pogorzelisko sprawdzono i miejsce zdarzenia przekazano protokołem właścicielowi. 

Wstępnie ustalono przyczynę pożaru jako rozszczelnienie pieca grzewczego na paliwo stałe. Straty wyceniono na około 200 tys. zł., uratowano budynek mieszkalny o wartości około 150 tys. zł. Akcja łącznie trwała 3 godziny.

Skip to content